AKTUALNOŚCI
Andrzejki u Jeżyków
Koniec listopada to czas tradycyjnych zabaw i wróżb andrzejkowych. Sala Jeżyków zamieniła się w ten dzień w magiczne miejsce pełne księżniczek, wróżek i czarodziejów. Nie zabrakło też przeróżnych postaci z dziecięcych bajek. Były tańce przy ulubionej muzyce, wróżby oraz słodki poczęstunek. Dużo radości sprawił dzieciom taniec z miotłą. Dzięki wróżbom dowiedziały się m. in., jaki zawód będą wykonywać w przyszłości oraz jakie imię będzie nosiła przyszła wybranka lub wybranek ich serca. Chociaż dzieci zdawały sobie sprawę, że to tylko andrzejkowe żarty chętnie brali udział w różnego rodzaju wróżbach i zabawach. Nikt z magicznego miejsca nie wychodził ze smutną miną, wszyscy świetnie się bawili.
„Mini piłkarz z małej wsi”
30 listopada UKS Libero Łebień zakończył realizację projektu „Mini piłkarz z małej wsi” prowadzonego w ramach Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki Mikro Granty 2.0. Organizatorem programu jest Fundacja Orły Sportu. Przeprowadzono otwarte zajęcia specjalistyczne mini piłki siatkowej. Zakupiono sprzęt sportowy: piłki, profesjonalne siatki. Uczestnicy projektu oraz wolontariusze otrzymali promocyjne koszulki. Do akcji zaangażowano około 60 dzieci z gminy Nowa Wieś Lęborska, wielu wolontariuszy, trenerów, nauczycieli.
ZABAWA ANDRZEJKOWA
30 listopada br. uczniowie klas IV-VIII mogli wziąć udział w długo wyczekiwanej zabawie andrzejkowej. Dyskoteka szkolna była okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale także integracji szkolnej społeczności. Uczestnicy świetnie się bawili przy dźwiękach przebojów disco polo i współczesnej muzyki popowej. Szaleństw, radości oraz uśmiechu było wiele i każdy z utęsknieniem czeka już na następną zabawę, tym razem karnawałową.
Wizyta w bibliotece - pierwszoklasiści
Światowy Dzień Pluszowego Misia to dobra okazja, by spotkać się w bibliotece. Najmłodsi uczniowie – pierwszoklasiści - wzięli udział w świętowaniu dnia najbardziej lubianej przez dzieci zabawki i bohaterów licznych książek. W czasie wizyty poznali historię pluszowego misia, rozwiązali zagadki związane z misiami – bohaterami książek. Wysłuchali fragmentów książek, których bohaterowie bawią dzieci od lat. Poznały wiele ciekawostek dotyczących niedźwiedzi żyjących w różnych stronach świata. Z zainteresowaniem oglądali wystawę misiów - jeden z nich miał ponad 50 lat. Spotkaniu towarzyszyła także wystawa książek, które pierwszoklasiści chętnie oglądali, a potem wypożyczali. Na koniec wszyscy pierwszoklasiści otrzymali książki w ramach projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka” sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dzień Pluszowego Misia
24 listopada b.r. w przeddzień Dnia Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada, przedszkolaki z grupy „Panda” i starszaki odwiedzili bibliotekę, by wspólnie świętować ten dzień. Dzieci mogły posłuchać wierszy i opowieści o pluszowych misiach i dowiedzieć się dlaczego są one potrzebne w życiu każdego dziecka. Przedszkolaki potrafiły odgadywać jak nazywały się pluszowe misie – bohaterowie bajek. Był też czas na zabawy ruchowe. Śpiewały piosenkę o „starym niedźwiedziu”. Wszystkie dzieci z ochotą i zapałem kodowały misiowe portrety. Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek zakupionych w ramach dofinansowania z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Zabawa andrzejkowa w młodszych klasach
Wróżby pobudzają wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Wielu uczniów z niecierpliwością oczekiwało na ten niezwykły dzień, inny niż wszystkie – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą i tańcem. W tym roku impreza andrzejkowa w naszej szkole miała miejsce 30 listopada. Wszyscy wspaniale bawili się przy muzyce. Tańcom towarzyszyły wróżby andrzejkowe przygotowane przez starsze koleżanki z Samorządu Szkolnego. Po wyczerpującej zabawie wszystkie dzieci mogły posilić się przy wspólnie przygotowanym „szwedzkim stole” .
„Polak ma essę”! Nasze legendy
Kolejne zadanie wykonane! Na lekcji języka polskiego klasa 5 wykonała kolejne zadanie z Projektu "Polak ma essę". Tym razem uczniowie zmierzyli się z zadaniem 7, czyli "Legendy na propsie". Zaczęliśmy od przypomnienia trzech legend: „O Lechu, Czechu i Rusie”, „Wars i Sawa” i „ O smoku wawelskim”. Następnie uczniowie postanowili napisać własne autorskie legendy i wykonać do nich ilustracje. Efekty zaskoczyły samych uczniów, dzieci nie zdawały sobie sprawy ze swojej bujnej wyobraźni. Zabawy i śmiechu było niemiara.
Konkurs organizowany przez Samorząd Uczniowski
Samorząd Uczniowski zaprasza przedszkolaków i uczniów do Rodzinnego konkursu na zimowego stwora.
SZKOLNA STREFA GIER
Od listopada bieżącego roku w naszej szkole funkcjonuje szkolna strefa gier będącą finalizacją projektu pt. „Aktywne przerwy - szkolne strefy gier”, autorstwa naszej szkolnej pani pedagog. Wyżej wspomniany projekt złożony przez UKS Libero Łebień w konkursie na nowatorskie pomysły dokonujące zmian w otoczeniu, uzyskał wsparcie finansowe w kwocie 4000 zł. Dzięki uzyskanej dotacji z Funduszu Grantowego „Fabryka Lokalnych Innowacji", wsparcia przez Radę Rodziców, Samorząd Uczniowski oraz zaangażowaniu wielu nauczycieli udało się w naszej szkole stworzyć SZKOLNĄ STREFĘ GIER.
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
W naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień upłynął pod hasłem „ Dołącz do życzliwych”. Na korytarzach szkolnych widniały zrywki z pozytywnymi myślami, na lustrach w toaletach umieszone zostały hasła z afirmacją o samoakceptacji i miłości do siebie. Na holu szkoły powstała szkolna ławka przyjaźni, na której można było odpocząć wspólnie z przyjacielem. Dużym zainteresowaniem cieszyła się poczta życzliwości. Do umieszczonej także na holu skrzynki na kartki można wrzucić liściki z pozytywnymi wiadomościami dla swoich kolegów, nauczycieli czy pracowników szkoły.
Wycieczka do Muzeum w Lęborku
23 listopada uczniowie uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego pojechali do Muzeum w Lęborku na warsztaty garncarstwa. Pozwalają one odkryć jedno z najstarszych rzemiosł rękodzielniczych. Polegają na ręcznym modelowaniu gliny. Każdy z nich wykonał własnoręcznie choinkę z gliny. Kolejnym punktem spotkania z historią było zwiedzanie wystawy stałej dotyczącej historii grodów - Białogardy i Lęborka.
"Smaczne Andrzejki"
Rada Rodziców serdecznie zaprasza wszystkich uczniów i przedszkolaków na "Smaczne Andrzejki", które odbędą się w środę 29 listopada w holu szkoły.
Méster Bëlnégò Czëtaniô – konkurs pięknego czytania po kaszubsku
22 listopada w Szkole Podstawowej w Redkowicach odbył się Gminny Konkurs „ Méster Bëlnégò Czëtaniô” . Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów. Uczestnicy nie mieli łatwego zadania. Wylosowany tekst należało przed publicznością i komisją jak najpiękniej przeczytać w języku kaszubskim.
Uczeń klasy II Franciszek Gierszewski zajął I miejsce i będzie reprezentował naszą szkołę w Powiatowym Konkursie w Lęborku. Zuzanna Bakalarska - uczennica klasy V otrzymała wyróżnienie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.
„Jak nie kochać jesieni…”- konkurs recytatorski dla klas I - III
21listopada w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski :„Jak nie kochać jesieni…”
Uczestniczyło w nim 12 małych artystów z klas I-III. Zaprezentowali ulubione utwory poezji dziecięcej o tematyce jesiennej, dbając nie tylko o doskonałą interpretację i poprawność językową, ale także ciekawe rekwizyty. Poziom był bardzo wyrównany.
Występy oceniało jury w składzie : pani Joanna Jacyniak- Stojek, pani Ewa Chaciej oraz pan Łukasz Nowotka. Specjalnym gościem była pani wicedyrektor Marzena Łapa.
Celem organizowanego konkursu było:
„Umiem pływać”.
20 listopada br. uczniowie klasy 2 zakończyli naukę pływania na Pływalni Miejskiej „Rafa” w Lęborku. Zajęcia odbywały się w ramach projektu „Umiem pływać”. Jego głównym celem było doprowadzenie do opanowania przez uczniów podstawowym sposobów pływania, a także uświadomienie dzieciom i rodzicom korzyści zdrowotnych, jakie niesie za sobą ta umiejętność. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach. Z ogromnym zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia, niejednokrotnie pokonując strach.
Panu instruktorowi serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas, naukę i cierpliwość.