2022-04-28

Majowe święta

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. To miesiąc wypełniony ważnymi świętami i rocznicami, jak chyba żaden inny. Przed nami kilka świątecznych dni, jest to więc świetna okazja do przypomnienia, jakie ważne wydarzenia z historii naszego państwa świętujemy.

1 MAJA – ŚWIĘTO PRACY

Pierwszy maja, tradycyjnie nazywamy „ Świętem Pracy” , wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. W Polsce ten dzień jest świętem państwowym od 1950 roku. W tym dniu świętujemy prawo do pracy i odpoczynku.

2 MAJA – DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Drugiego maja obchodzimy „ Święto Flagi Państwowej”. Polska flaga jest naszym symbolem narodowym. Ma biało-czerwone barwy, które pochodzą od godła. Biały oznacza czystość, niewinność i dobro. Czerwony: ogień, waleczność, odwagę.

3 MAJA – ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

2022-04-28

Sześciolatki budują kościoły

Grupa sześciolatków na zajęciach z religii rozmawiała na temat: „Świętujemy niedzielę”. Propozycje były różne, ale większość dzieci mówiła o chodzeniu w niedzielę do kościoła. Następnie zabawili się w budowniczych i budowli kościoły z klocków.

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

25 kwietnia 2022 roku o godz. 10.00 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla powiatu lęborskiego.

Uczestników i Gości Turnieju powitał dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu Krzysztof Wojtysiak.

W turnieju uczestniczyły 3 trzyosobowe drużyny starsze oraz 3 czteroosobowe drużyny młodsze ze szkół podstawowych – zwycięzcy eliminacji miejskich/gminnych.

Spektakle profilaktyczne - Teatr Kurtyna

Pierwsze przedstawienie pt. „Mapa skarbów” obejrzeli uczniowie klas 1 – 3 i dzieci przedszkola. Przedstawia historię małego i niesfornego chłopca - Oskara. Chłopak chciałby spędzać całe popołudnia i wieczory na robieniu psikusów rodzicom oraz na graniu w gry komputerowe. Jednak jego rodzice nie pozwalają mu na codzienne granie z uwagi na jego zdrowie, a także z powodu powtarzającego się często złego zachowania chłopca. Aby odciągnąć go od komputera, mama poza aktywnością fizyczną znalazła jeszcze jeden sposób na zagospodarowanie czasu nudzącego się synka. Oskar daje się przekonać do czytania książek...

Międzynarodowy Dzień Sekretarki

Dziś jest Święto Sekretarek,
więc składamy ten podarek.
Kubek z serca i życzenia -
niech spełniają się marzenia.
Mało pracy, dużo siły,
aby każdy dzień był miły.
A życzenia składają
wszyscy uczniowie z wszystkich klas!

Dzień Ziemi

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. W naszej szkole uczniowie najmłodszych klas brali udział w lekcjach poświęconych ochronie i dbaniu o środowisko, a także promowaniu postaw ekologicznych. Podczas lekcji oglądali ciekawe filmiki edukacyjne, dzięki którym dowiedzieli się, jak długo rozkładają się śmieci. Pisali życzenia dla Ziemi z okazji jej święta. Rozwiązywali krzyżówki i inne zadania związane z troską o środowisko.

2022-04-25

DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU

ZIEMIO!

Nie chcemy abyś była zniszczona,
chcemy żebyś była cała zielona,
więc przysięgę Ci składamy,
że zniszczyć Ciebie nie damy !!!

2022-04-24

Konkurs "Młodzież zapobiega pożarom"

22.04.2022r. odbył się etap powiatowy Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

2022-04-20

Pismo Rzecznika Praw Dziecka

W załączeniu umieszczone zostało pismo Rzecznika Praw Dziecka dot. Dziecięcego Telefonu Zaufania i czatu internetowego dla dzieci i młodzieży.

2022-04-16

Wielkanocne życzenia

Z okazji nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

pragniemy złożyć  najserdeczniejsze życzenia

zdrowia, pogody ducha i miłych chwil spędzonych w gronie najbliższych.

2022-04-14

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

13 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbyły się po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach wystartowały cztery drużyny ( 2 młodsze i 2 starsze) z terenu naszej gminy. Zawodnicy musieli wykazać się doskonałą wiedzą teoretyczną z zakresu ustawy prawo o ruchu drogowym, rozwiązując dwa testy: jeden z przepisów ogólnych, drugi ze skrzyżowań. Dalsza część zmagań to pokonywanie rowerem trudnego,

2022-04-13

Szkolny Konkurs Ortograficzny

11 kwietnia podczas szkolnego apelu wręczone zostały dyplomy i nagrody dla zwycięzców pierwszego etapu Szkolnego Konkursu Ortograficznego . Mistrzami klas zostali:

2022-04-12

Sukces naszej uczennicy

Serdecznie gratulujemy uczennicy klasy VII Katarzynie Klawikowskiej uzyskania wysokiego wyniku LAUREATA – I MIEJSCE w konkursie powiatowym Pomorska Liga Zadaniowa  „ Zdolni z Pomorza”.

2022-04-11

Dlaczego warto oszczędzać pieniądze?- zajęcia projektowe w klasie III z cyklu „Ciekawscy trzecioklasiści”

Oszczędzanie to niełatwa umiejętność. Wiąże się z koniecznością odłożenia w czasie realizacji wymarzonego celu, nierzadko też zmusza nas do wyrzeczeń. Dlaczego ludzie oszczędzają? Jakie są sposoby oszczędzania? Czy lepiej jest przechowywać pieniądze w skarbonce, czy może oddać do banku?